Blog

Zabawki z drewna

Nie da się nie zauważyć, że do łask wracają tradycyjne rozwiązania jak na przykład zabawki z drewna. To proste, estetyczne, przyjemne w dotyku, naturalne i ekologiczne artykuły dla maluchów, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Ich dodatkową zaletą jest solidna konstrukcja oraz wyjątkowa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to niezwykle ważne w przypadku akcesoriów przeznaczonych dla dzieci – najmłodszym często zdarza się pogryźć zabawkę czy też w gniewie rzucić ją przed siebie. Drewno jest przystosowane do tego typu sytuacji.

By zabawka służyła dziecku przez lata, należy wybrać drewno najlepszej jakości. I tutaj pojawia się pytanie, co oznacza „drewno najlepszej jakości”. Otóż, jest to drewno suche, które nie jest zbyt żywiczne. Często wybierane jest drewno sosny, ponieważ jest wyjątkowo podatne na obróbkę i pozwala stworzyć zabawki o różnych kształtach i wymiarach. Popularnym surowcem jest również drewno brzozowe, które łatwo poddaje się zarówno ręcznej, jak i mechanicznej obróbce. Pozwala to na precyzyjne wykonanie nawet najmniejszych detali i najbardziej finezyjnych form i kształtów. W wielu przypadkach sprawdza się również drewno topoli oraz lipy.

Z drewna można wykonać wszelkiego rodzaju zabawki. Są to koniki na biegunach, klocki, lalki, kolejki, samochodziki, instrumenty muzyczne, domki, gry edukacyjne, układanki, pchacze, zestawy kreatywne, narzędzia, akcesoria kuchenne, puzzle, figurki i nie tylko. To doskonałe artykuły zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w każdym wieku. Możemy skorzystać z bogatej oferty producentów zabawek z drewna, jak i stworzyć w własne, oryginalne konstrukcje.

Drewniane zabawki są w pełni bezpieczne dla dzieci, jeżeli oczywiście nie zostały pokryte toksycznymi farbami czy też lakierami. Dlatego zaleca się wykonanie zabawek w surowej postaci bądź też pokrycie ich nietoksycznymi farbami (na przykład na bazie wody). Dzięki temu nie ma ryzyka, że zabawki wchłoną szkodliwe chemikalia, z którymi następnie będą miały styczność dzieci.