Blog

Meble kuchenne

Drewno doskonale komponuje się z wnętrzami urządzonymi zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Stąd też od lat niegasnącą popularnością cieszą się drewniane elementy wnętrz. Na szczególną uwagę zasługują meble kuchenne, które ze względu na swoje przeznaczenie muszą cechować się wyjątkową wytrzymałością na czynniki zewnętrzne.

Kuchnia to serce każdego domu i mieszkania. Tutaj przygotowujemy posiłki dla siebie i bliskich. Często też je tutaj spożywamy. Podczas gotowania powstają wysokie temperatury, pojawia się para wodna, mieszają się różnorodne zapachy, a często powstaje ryzyko powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń po gorącym oleju czy innych tłuszczach. To również miejsce wyjątkowo narażone na wpływ wilgoci. Dlatego tak ważne jest, by meble kuchenne wykonane były z materiałów o zwiększonej odporności mechanicznej, a także łatwych w utrzymaniu w czystości. To nie tylko szafki, regały czy całe zabudowy, ale też stoły oraz krzesła. W takich przypadkach sprawdzi się odpowiednio zabezpieczone drewno. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie praktyczne, trwałe, funkcjonalne, a przy tym stylowe elementy wyposażenia.

Meble kuchenne mogą być w całości wykonane z drewna, ale nie tylko. Często stosowane jest również połączenie płyty wiórowej z blatami drewnianymi (jest to tańsza opcja). Drewno daje ogrom możliwości aranżacyjnych – można z niego wykonać wszelkiego rodzaju dekory i frezowanie. Najważniejsze, by było odpowiednio dobrane oraz zaimpregnowane.

Jakie drewno nadaje się do produkcji mebli kuchennych? Wybór jest ogromny. Może to być buk, jesion, dąb czy też sosna. W zależności od indywidualnych preferencji meble mogą być utrzymane w naturalnej kolorystyce, jak i zabarwione na wiele ciekawych kolorów. Może być też pokryte błyszczącym lakierem. Z drewnianymi szafkami idealnie będzie się komponować odpowiednio dobrane oświetlenie LED pełniące funkcję zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną. W towarzystwie drewna świetnie odnajdą się również elementy szklane.