Blog

Sezon na meble ogrodowe

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Jest to czas na grillowanie i spędzanie wolnego czasu w naszych ogrodach wyposażonych w różnego rodzaju meble ogrodowe, na które jest obecnie duże zapotrzebowanie.

Jeszcze do niedawna popyt na meble zewnętrzne był niewielki i nie było pomysłów na ich wykonanie.
Wraz z rozwojem technologii możemy sobie pozwolić na coraz więcej. Kto by pomyślał, że na balkonie czy tarasie będzie można zaaranżować podobne meble do mebli z salonu?

Różnorodność drewna - z czego meble do ogrodu?

Jeśli chodzi o rodzaje drewna jakie wykorzystywane jest do produkcji mebli ogrodowych, to możemy podzielić na dwie kategorie:

1) Drewno pochodzące z Polski – w naszym kraju mamy bardzo dobry dostęp do drewna o wysokiej jakości. Fachowcy radzą aby korzystać z drewna liściastego takiego jak buk, dąb, jesion. Rzadziej stosujemy drewno iglaste z tego względu, że nie ma gorsze właściwości od drewna liściastego.
Jeśli chodzi o dąb, to jest wiele odmian, natomiast wszystkie są bardzo podobne. Ten gatunek drewna jest bardzo wytrzymały i nie niszczy się szybko na skutek warunków atmosferycznych. Jesion jest drugi rodzaj bardzo wytrzymałego drewna. Podobnie jak buk jest bardzo twardy, a stworzenie mebla jest bardzo ciężką pracą. Buk jest trzecim gatunkiem drewna spotykanego w meblarstwie ogrodowym. Jest on mniej wytrzymały od poprzednich natomiast lżejszym do wykonania konkretnego wyrobu.  

2)  Drewno zagraniczne - najbardziej popularne drewno zagraniczne to dąb amerykański, a dokładniej dwie odmiany: dąb amerykański biały i dąb amerykański czerwony. Popularny jest również teak.
Jednak mimo wszystko najlepsze jest drewno polskie.

1 2 3

Dzięki temu stolarze o tej porze mają bardzo dużo pracy. Na tą okazję proponujemy wszystkim producentom mebli strugarki do drewna mokrego typowe do ogrodówki – Strugarki czterostronne KUPFERMUHLE.

 

4