Blog

Konkurs

Komu  z nas zapach drzewa nie kojarzy się z magią? Magią matki natury. Ten surowiec jest tak niesamowity, że nie tylko służy nam jako materiał do upraktyczniania i upiększania naszych domów, ale także jako forma rozrywki i zabawy! Wszystkim fanom drewnianego czaru, którzy zdecydowali się na naukę w tym kierunku  obwieszczamy radosną nowinę o konkursie organizowanym po raz kolejny przez „Wydawnictwo Inwestor”

”Wyczarowane z  drewna”!

Konkurs polega na stworzeniu nieszablonowego drewnianego cuda, bo dlaczego by nie wystrugać z drewna quada, buta czy na przykład rzeźby jakiejś słynnej osoby? Wypuście swoje umysły na pola kreatywności, dajcie się ponieść fantazji i twórzcie to na co macie ochotę. Wasza kreatywność i wysiłek może zostać doceniony i sowicie wynagrodzony, bo przewidywana pula nagród wynosi aż (!) 27 000 zł!

Takie akcje zawsze nas cieszą, ponieważ pokazują młodym ludziom, którzy rozpoczynają swoją przygodę w „drewnianym świecie”, że to nie tylko ciężka (ale jakże satysfakcjonująca!), fizyczna praca, ale także pasja, która wiąże nas z naturą! Dokładne informacje o konkursie znajdziecie na stronie internetowej  http://wyczarowanezdrewna.pl/

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

 

 

 

DOMY SZKIELETOWE – ZALETY

Budowa domów szkieletowych polega na łączeniu desek w tarcze ścian gwoździami lub przy użyciu specjalnych złączy metalowych a następnie ustawienie ścian w pionie. Wyróżniamy dwa podstawowe typy konstrukcji: platformowa (na oczepachstojących ścian układa się deski stanowiące żebrastropu, a na nich podłogę z desek lub, częściej płyt. Ściany wyższej kondygnacjilub stropodachkonstruuje się korzystając z podłogi jako platformy roboczej)  i balonowa (stropy zawiesza się na słupach ścian, których wysokość wynosi półtora lub więcej wysokości kondygnacji).
Metoda ta najczęściej stosowana jest w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich. W Polsce też już coraz częściej spotykamy się z tego typu budownictwem.
Do największej zalety domów szkieletowych zaliczamy szybkość budowy
oraz możliwość prowadzenia prac o każdej porze roku i stosunkowo prostą technologię. To sprawia, iż budynki te są tańsze – ekipy pracują szybciej i wydajniej. Szkielety domów i ich wykończenia są o wiele lżejsze dlatego nie wymagają tak mocnych fundamentów jak w domach tradycyjnych.  Ważną zaletą jest również to, że dom można w każdej chwili powiększyć o dodatkowe pomieszczenia. Ściany w tego typu budynkach nie są tak grube, jak w domach murowanych, dzięki czemu na 100m2 powierzchni użytkowej zyskujemy większą powierzchnię o 10m2 w porównaniu z domami murowanymi.

 1 2

Sezon na meble ogrodowe

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Jest to czas na grillowanie i spędzanie wolnego czasu w naszych ogrodach wyposażonych w różnego rodzaju meble ogrodowe, na które jest obecnie duże zapotrzebowanie.

Jeszcze do niedawna popyt na meble zewnętrzne był niewielki i nie było pomysłów na ich wykonanie.
Wraz z rozwojem technologii możemy sobie pozwolić na coraz więcej. Kto by pomyślał, że na balkonie czy tarasie będzie można zaaranżować podobne meble do mebli z salonu?

Różnorodność drewna - z czego meble do ogrodu?

Jeśli chodzi o rodzaje drewna jakie wykorzystywane jest do produkcji mebli ogrodowych, to możemy podzielić na dwie kategorie:

1) Drewno pochodzące z Polski – w naszym kraju mamy bardzo dobry dostęp do drewna o wysokiej jakości. Fachowcy radzą aby korzystać z drewna liściastego takiego jak buk, dąb, jesion. Rzadziej stosujemy drewno iglaste z tego względu, że nie ma gorsze właściwości od drewna liściastego.
Jeśli chodzi o dąb, to jest wiele odmian, natomiast wszystkie są bardzo podobne. Ten gatunek drewna jest bardzo wytrzymały i nie niszczy się szybko na skutek warunków atmosferycznych. Jesion jest drugi rodzaj bardzo wytrzymałego drewna. Podobnie jak buk jest bardzo twardy, a stworzenie mebla jest bardzo ciężką pracą. Buk jest trzecim gatunkiem drewna spotykanego w meblarstwie ogrodowym. Jest on mniej wytrzymały od poprzednich natomiast lżejszym do wykonania konkretnego wyrobu.  

2)  Drewno zagraniczne - najbardziej popularne drewno zagraniczne to dąb amerykański, a dokładniej dwie odmiany: dąb amerykański biały i dąb amerykański czerwony. Popularny jest również teak.
Jednak mimo wszystko najlepsze jest drewno polskie.

1 2 3

Dzięki temu stolarze o tej porze mają bardzo dużo pracy. Na tą okazję proponujemy wszystkim producentom mebli strugarki do drewna mokrego typowe do ogrodówki – Strugarki czterostronne KUPFERMUHLE.

 

4

 

Wycinka drzew

W Polsce od 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy pozwalające na wycinkę drzew bez pozwolenia. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami chcąc wyciąć drzewo należało wystąpić do swojego wójta, burmistrza, prezydenta miasta o zezwolenie na takie działanie. Nadchodzi wiosna więc jest świetna okazja aby skorzystać z nowych przepisów i posprzątać swoje posesje.

Na tę okazję mamy do zaoferowania Państwu cały szereg maszyn, które świetnie poradzą sobie z drzewami, gałęziami itp.

Witamy na naszym blogu

Serdecznie witamy na naszej nowej stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że nowa witryna jest przejrzysta i łatwiejsza w użytkowaniu oraz, że stanie się źródłem wiedzy o produktach i usługach jakie Państwu oferujemy.

 

ciekawostki

Już niedługo przedstawimy Państwu nasze ciekawostki.

 

Czytaj więcej